Technologie a patenty navijáků Daiwa

V naší nabídce navijáků najdete zboží pro začátečníky i zkušené rybáře. Najdou se však i navijáky, které patří mezi nejkvalitnější rybářské potřeby na trhu. Příkladem mohou být navijáky značky Daiwa se spoustou "speciálních" technologií v jejichž názvu se někdy nevyznají ani zkušení rybáři.

Daiwa nabízí celou řadu kvalitních navijáků v cenové relaci od 1000,- (Sweepfair, Laguna) až po téměř 40 000,-Kč (Saltiga). U všech modelů naleznete na eshopech a v katalozích uvedeno, že daný naviják má ZAION, MAG SEALED, ABS, AIR BAIL a celou řadu dalších výrazů a technologií. Víte však co jednotlivé patenty a technologie znamenají? Pokud ne, níže naleznete stručný slovník pojmů k těmto Daiwa patentům.

ABS – Anti Backlash Systém – systém, který umožňuje dlouhé náhozy bez zamotání a smyček. Všechny cívky Daiwa navijáků jsou vyšší (širší), tedy se z nich vlasec či šňůra při náhozu lépe odvíjí a mají menší tendenci k zamotání. U navijáků s ABS systémem se prostě vlasec navíjí shora dolů a rovnoměrně.

AIR BAIL – jedná se o technologii aplikovanou na překlapěči. Ten je celý dutý (tedy i lehký), extrémně pevný a pružný. Tlustá, dutá trubička (s náběhem na překlapěč) zabraňuje zamotávání vlasce kolem překlapěče, což standardně bývá neduh nemálo přívlačových navijáků.

 

Nejmodernější rybářský naviják z legendární řady CALDIA, na němž najdete celou řadu popisovaných patentů a technických vychytávek. Nejen že je vyroben z kosmické slitiny ZAION a je vybaven technologií MAG SEALED, ale nabízí i AIR ROTOR, AIR BAIL a SILENT OSCILATION.
Ve své cenové kategorii neprodávanější rybářský naviják!
 

AIR ROTOR – lepší rozložení hmotnosti rotoru pro lepší požitek z rybařiny a hladší chod. Navijáky s AIR ROTORem jsou v průměru o 15% lehčí než rotory ze stejného materiálu bez této technologie.

Hard Body-Z – kovová slitina, která je extrémně pevná, odolná a k tomu i lehká. Využívá se pro konstrukci těla navijáku.

ZAION – nový materiál na světě vyvinutý Daiwou pro výrobu těl a rotorů. ZAION nabízí neuvěřitelnou pevnost a lehkost. ZAION je druh hustého karbonu vyrobeného pro nejlepší výkon a nejvyšší výdrž. Mechanická odolnost ZAIONu odpovídá magnéziu a je o 50% lehčí než hliník.

SILENT OSCILATION – díky umístění vedení oscilace trošku jinak, než je běžné se vylepšila hladkost převodů.

 

Naviják s přední brzdou Daiwa BG. Skvěle vypadá a ještě lépe funguje. Obsahuje technologie ABS a AIR BAIL, i zesílené převody Digigear
Výborný poměr ceny a kvality a jeden z nejlepších navijáků na moře i lov sumců na přívlač!

 

CRBB – Corrosion Resistant Ball Bearings – tedy v překladu kuličková ložiska odolná slané vodě. Jsou odolná cca 12x více proti korozi, než běžná ložiska.

INFINITE ANTI-REVERSE – speciální zarážka zpětného chodu. To co bývá u mnoha výrobků nejslabší článek je u Daiwy tím nejsilnějším.

CROSS WRAP – unikátní systém návinu pletené šňůry na cívku. Jedná se v podstatě o „křížové“ navíjení, které zabraňuje prořezávání pletenky do nižších vrstev. Díky CROSS WRAPu jste schopni přesnějších záseků a delších náhozů.

UT DRAG – Ultimate Tournament Drag – multidiskový brzdný systém DAIWA. Disky v této brzdě jsou impregnovány a vydrží až 30x déle, než klasické multidisky. Efektivita brzdné síly je tedy mnohonásobně vyšší.

Digigear - digitalně navržené a s maximální přesností zpracované převody. Síla se přenáší hladce a beze ztrát z kličky přímo na rotor. Tvar a      povrch zubů ozubených kol umožňuje hladký chod s minimálním odporem a dlouhou životností.

 

Elektrický multiplikátor Daiwa Tanacom 500 s technologií UT DRAG. Mořský rybolov je velmi namáhavá disciplína a při troše smůly máte místo nádherného zážitku několik hodin dřiny bez výsledku. Není divu, že se elektrické multiplikátory rychle šíří i mezi zastánci klasiky. Nechte promluvit svůj talent i ve chvíli, kdy je potřeba hrubá síla. 

MAG SEALED – patent, který by šel klidně rozepsat na 2 stránky A4. Tady jen ve stručnosti – jedná se o magnetický olej vyvinutý v NASA. Obsahuje mikroskopické částečky oxidu železitého s průměrem 1/100 000mm. Díky tomu je tento olej feromagnetický – tedy přitahován magnetem. U navijáku bez MAG SEALEDu se mezi hřídelí a rotorem navijáků používá zpravidla gumové těsnění. To má ale několik nevýhod a to že zhoršuje hladký chod navijáku a guma časem steří. Někteří výrobci používají silikon. Ten má ale nevýhodu, že na sebe váže nečistoty a během používání opět dochází ke zhoršení chodu. Naviják s MAG SEALEDem nemá ani silikon, ani gumové těsnění. Mezi hřídelí a rotorem je magnetické pole a v něm se nachází vrstva tohoto zázračného oleje, která vytváří právě tuto těsnící vrstvu. Avšak oproti gumě nebo silikonu je v podstatě 100% proti vniknutí jakýchkoliv nečistot do těla navijáku a hlavně chod navijáku je stále jako po másle.

Na vlastní oči jsem viděl test, kterému jsem nemohl uvěřit – zahrabali jsme do plážového písku naviják s a bez MAG SEALEDu. Poté koupačka ve slané vodě a následně ještě tyto tři cykly dokola. Naviják s MAG SEALEDEem byl po oprání a usušení jako nový (DAIWA CALDIA). Naviják bez NASA olejíčku ze sebe vydával otřesné zvuky a s kličkou šlo točit jen velmi stěží (DAIWA CROSSFIRE). Navijáky s technologií MAG SEALED jsou technologicky na velmi vysoké úrovni, doporučujeme je tedy rybářům,  kteří od navijáku vyžadují např. životnost 10 a více let, nebo loví v náročných podmínkách – písek, slaná voda.

MAG SEALED ROLNIČKA – stejná technologie, avšak použitá v rolničce. Tedy nehrozí zadrhávání rolničky ani po mnoha letech používání.

TB - TWIST BUSTER - speciální rolnička, která zamezuje kroucení vlasce a tření vznikající mezi rolničkou a vlascem či pletenou šňůrou.

Určitě to není vše, ale ono je to i na stránkách Daiwa popsané na více než čtyřech stránkách - takže pokud jsme na něco zapoměli - klidně se ptejte :-) Martin Mlsport.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení