Vážení zákazníci pokud si vyhlédnete konkrétní produkt nespoléhejte že bude na prodejně skladem (už delší dobu máme sklady i mimo prodejnu) udělejte si objednávku a počkejte na info mail - připraveno k vyzvednutí !! Telefon uváděný u vaší objednávky musí být funkční - tedy ho musí někdo zvednout :-) S ohledem na množící se objednávky typu krabička červů a dvě krmítka jsme nuceni z kapacitních důvodů zpoplatnit osobní odběr na prodejně do hodnoty objednávky 500,-Kč - Děkujeme za pochopení - Mlsport/Tahoun.cz

Technologie a patenty navijáků Daiwa

V naší nabídce navijáků najdete zboží pro začátečníky i zkušené rybáře. Najdou se však i navijáky, které patří mezi nejkvalitnější rybářské potřeby na trhu. Příkladem mohou být navijáky značky Daiwa se spoustou "speciálních" technologií v jejichž názvu se někdy nevyznají ani zkušení rybáři.

Daiwa nabízí celou řadu kvalitních navijáků v cenové relaci od 1000,- (Sweepfair, Laguna) až po téměř 40 000,-Kč (Saltiga). U všech modelů naleznete na eshopech a v katalozích uvedeno, že daný naviják má ZAION, MAG SEALED, ABS, AIR BAIL a celou řadu dalších výrazů a technologií. Víte však co jednotlivé patenty a technologie znamenají? Pokud ne, níže naleznete stručný slovník pojmů k těmto Daiwa patentům.

ABS – Anti Backlash Systém – systém, který umožňuje dlouhé náhozy bez zamotání a smyček. Všechny cívky Daiwa navijáků jsou vyšší (širší), tedy se z nich vlasec či šňůra při náhozu lépe odvíjí a mají menší tendenci k zamotání. U navijáků s ABS systémem se prostě vlasec navíjí shora dolů a rovnoměrně.

AIR BAIL – jedná se o technologii aplikovanou na překlapěči. Ten je celý dutý (tedy i lehký), extrémně pevný a pružný. Tlustá, dutá trubička (s náběhem na překlapěč) zabraňuje zamotávání vlasce kolem překlapěče, což standardně bývá neduh nemálo přívlačových navijáků.

 

Nejmodernější rybářský naviják z legendární řady CALDIA, na němž najdete celou řadu popisovaných patentů a technických vychytávek. Nejen že je vyroben z kosmické slitiny ZAION a je vybaven technologií MAG SEALED, ale nabízí i AIR ROTOR, AIR BAIL a SILENT OSCILATION.
Ve své cenové kategorii neprodávanější rybářský naviják!
 

AIR ROTOR – lepší rozložení hmotnosti rotoru pro lepší požitek z rybařiny a hladší chod. Navijáky s AIR ROTORem jsou v průměru o 15% lehčí než rotory ze stejného materiálu bez této technologie.

Hard Body-Z – kovová slitina, která je extrémně pevná, odolná a k tomu i lehká. Využívá se pro konstrukci těla navijáku.

ZAION – nový materiál na světě vyvinutý Daiwou pro výrobu těl a rotorů. ZAION nabízí neuvěřitelnou pevnost a lehkost. ZAION je druh hustého karbonu vyrobeného pro nejlepší výkon a nejvyšší výdrž. Mechanická odolnost ZAIONu odpovídá magnéziu a je o 50% lehčí než hliník.

SILENT OSCILATION – díky umístění vedení oscilace trošku jinak, než je běžné se vylepšila hladkost převodů.

 

Naviják s přední brzdou Daiwa BG. Skvěle vypadá a ještě lépe funguje. Obsahuje technologie ABS a AIR BAIL, i zesílené převody Digigear
Výborný poměr ceny a kvality a jeden z nejlepších navijáků na moře i lov sumců na přívlač!

 

CRBB – Corrosion Resistant Ball Bearings – tedy v překladu kuličková ložiska odolná slané vodě. Jsou odolná cca 12x více proti korozi, než běžná ložiska.

INFINITE ANTI-REVERSE – speciální zarážka zpětného chodu. To co bývá u mnoha výrobků nejslabší článek je u Daiwy tím nejsilnějším.

CROSS WRAP – unikátní systém návinu pletené šňůry na cívku. Jedná se v podstatě o „křížové“ navíjení, které zabraňuje prořezávání pletenky do nižších vrstev. Díky CROSS WRAPu jste schopni přesnějších záseků a delších náhozů.

UT DRAG – Ultimate Tournament Drag – multidiskový brzdný systém DAIWA. Disky v této brzdě jsou impregnovány a vydrží až 30x déle, než klasické multidisky. Efektivita brzdné síly je tedy mnohonásobně vyšší.

Digigear - digitalně navržené a s maximální přesností zpracované převody. Síla se přenáší hladce a beze ztrát z kličky přímo na rotor. Tvar a      povrch zubů ozubených kol umožňuje hladký chod s minimálním odporem a dlouhou životností.

 

Elektrický multiplikátor Daiwa Tanacom 500 s technologií UT DRAG. Mořský rybolov je velmi namáhavá disciplína a při troše smůly máte místo nádherného zážitku několik hodin dřiny bez výsledku. Není divu, že se elektrické multiplikátory rychle šíří i mezi zastánci klasiky. Nechte promluvit svůj talent i ve chvíli, kdy je potřeba hrubá síla. 

MAG SEALED – patent, který by šel klidně rozepsat na 2 stránky A4. Tady jen ve stručnosti – jedná se o magnetický olej vyvinutý v NASA. Obsahuje mikroskopické částečky oxidu železitého s průměrem 1/100 000mm. Díky tomu je tento olej feromagnetický – tedy přitahován magnetem. U navijáku bez MAG SEALEDu se mezi hřídelí a rotorem navijáků používá zpravidla gumové těsnění. To má ale několik nevýhod a to že zhoršuje hladký chod navijáku a guma časem steří. Někteří výrobci používají silikon. Ten má ale nevýhodu, že na sebe váže nečistoty a během používání opět dochází ke zhoršení chodu. Naviják s MAG SEALEDem nemá ani silikon, ani gumové těsnění. Mezi hřídelí a rotorem je magnetické pole a v něm se nachází vrstva tohoto zázračného oleje, která vytváří právě tuto těsnící vrstvu. Avšak oproti gumě nebo silikonu je v podstatě 100% proti vniknutí jakýchkoliv nečistot do těla navijáku a hlavně chod navijáku je stále jako po másle.

Na vlastní oči jsem viděl test, kterému jsem nemohl uvěřit – zahrabali jsme do plážového písku naviják s a bez MAG SEALEDu. Poté koupačka ve slané vodě a následně ještě tyto tři cykly dokola. Naviják s MAG SEALEDEem byl po oprání a usušení jako nový (DAIWA CALDIA). Naviják bez NASA olejíčku ze sebe vydával otřesné zvuky a s kličkou šlo točit jen velmi stěží (DAIWA CROSSFIRE). Navijáky s technologií MAG SEALED jsou technologicky na velmi vysoké úrovni, doporučujeme je tedy rybářům,  kteří od navijáku vyžadují např. životnost 10 a více let, nebo loví v náročných podmínkách – písek, slaná voda.

MAG SEALED ROLNIČKA – stejná technologie, avšak použitá v rolničce. Tedy nehrozí zadrhávání rolničky ani po mnoha letech používání.

TB - TWIST BUSTER - speciální rolnička, která zamezuje kroucení vlasce a tření vznikající mezi rolničkou a vlascem či pletenou šňůrou.

Určitě to není vše, ale ono je to i na stránkách Daiwa popsané na více než čtyřech stránkách - takže pokud jsme na něco zapoměli - klidně se ptejte :-) Martin Mlsport.cz