Vážení zákazníci - pokud nakupujete přes internet musí být číslo vašeho telefonu funkční, pokud se na něj nedá opakovaně dovolat jsme nuceni objednávku stornovat !! Z kapacitních důvodů nemůžeme reagovat na SMS zprávy ve stylu napište kdo jste a co chcete - navíc telefon na prodejně je tlačítkový a z něj už zprávu nikdo napsat neumíme :-) Rybářské potřeby Mlsport/Tahoun.cz

Vybíráte lehátko, křeslo, nebo malou židličku?

Hledáte pro sebe nebo jako dárek rybářské křeslo, stoličku či lehátko a z té nepřeberné nabídky vám jde hlava kolem? Nezoufejte! V prodejně rybářských potřeb vám rádi se správnou volbou pomůžeme a navíc přidáme i užitečné rady, jak o vaši „sesli“ pečovat. A pokud k nám zrovna nemáte cestu, přečtěte si náš návod.

Vybírejte rybářské křeslo s rozmyslem

Nepropadněte zběsilému nákupu křesla, sedátka či rybářského lehátka. Přistupte k výběru s rozvahou, nám rybářům vlastní. Své vybírání začněte u určení účelu, ke kterému budete křeslo používat.

Jestliže si totiž něco na sezení u vody pořídíte, pravděpodobně toto vybavení použijete i při jiných příležitostech. Rybářské křeslo se totiž perfektně hodí i pro kempování, táboření, či třeba posezení s přáteli u grilu.

Od rozhodnutí, kam všude budete své „hačátko“ tahat, odvoďte maximální přípustnou hmotnost a rozměry. Přeci jen se všude nedá zajet automobilem a nošení celého rybářského lehátka z jednoho konce lesa na druhý nepatří mezi nejpříjemnější činnosti.

 

Zvolíte rybářské křeslo, lehátko nebo židličku?

 

    

Přizpůsobte svůj výběr přepravě

Zamyslete se, patříte-li mezi dobrodružné rybáře, kteří rádi sbalí batoh a vyrazí s ním na víkendové či delší rybářské výlety. Pokud jste jedním z nich, doporučujeme vám, abyste se vyhnuli rybářským lehátkům – budou vám k ničemu. Plánujete-li přenášet své sedací náčiní vlastními silami, oceníte něco o poznání skladnějšího a lehčího.

Ideální volbou pro vás budou sedátka a křesílka z lehkých materiálů, která snadno složíte a dokonce připnete k batohu či rybářské tašce, aniž by vás to stálo mnoho sil.

Jestliže však křesla a lehátka hodláte přepravovat autem a víte, že v místě lovu je to k dobré pozici na břehu od auta jen pár metrů, dopřejte si trochu luxusu a vybírejte z rybářských křesel, které mají nejen stojany na pití, ale i odkládací plochu a držáky na pruty – jejich pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale přeci jen jde investici do vašeho pohodlí a ta se vyplácí.

 

Výběr luxusních rybářských křesel

        

 Vybíráme materiál

Ať už se poohlížíte po obyčejné rybářské stoličce nebo mrkáte po pohodlném křesle, vždy vybírejte z takového vybavení, jež je vyrobeno ze spolehlivých materiálů a značka, která je autorem zboží má na trhu s rybářskými potřebami stabilní jméno. To samé platí i pro výběr lehátka. Přeci jen jde o investici do vybavení, které vám má pár let vydržet. Volbou známé firmy nic neriskujete a zároveň minimalizujete riziko, že po sezóně nebo dokonce ještě během ní, budete řešit reklamaci.

Nejčastější materiály:

  • Ocelové rámy
  • Polyesterové potahy (PVC, Plastex,…)
  • Neoprenové polštáře
  • Viditelně poctivé švy a spojovací prvky

Při výběru rybářského lehátka či křesla myslete na to, že od kvality použitých materiálů a robustnosti konstrukce se také odvíjí celková nosnost výrobku. Tu poctivě zkoumejte – většinou ji najdete přímo u výrobku. V krajním případě vám ji rádi sdělíme. Ze zkušeností si s nosností nezahrávejte a nezapomeňte vzít v úvahu i své teplé zimní či jarní rybářské oblečení. Obezřetnost se v tomto případě vyplácí.

 

Výběr základních křesel a stoliček

      

Co vyhraje? Lehátko, křeslo nebo stolička?

Znáte-li detailně účel, ke kterému své nové rybářské vybavení budete používat, víte, jakou minimální nosnost potřebujete a jaké materiály jsou „ty pravé“. Přejděte směle k samotnému rozhodnutí, zdali zainvestujete do rybářské stoličky, křesla nebo rovnou lehátka. Vaše rozhodnutí by mělo pramenit ze všeho, co již bylo napsáno výše.

Nad čím přemýšlejte, než uděláte konečné rozhodnutí

Jste cestovatelé a máte rádi rybaření v odlehlejších lokalitách, kde nejste rušeni, ale cesta na tato místa znamená přenášet vybavení vlastními silami? Pak sáhněte po rybářské stoličce.

Stavíte-li při rybaření základní tábor, ze kterého pak podnikáte výpravy do blízkého okolí, sáhněte po rybářském křesílku.

Jezdíte na ryby autem a od místa parkování je vodní hladina, respektive místo rybaření coby kamenem dohodil? Dopřejte si robustní křeslo s řadou držáků a úchytů, které zvýší váš komfort při rybolovu.

Trávíte-li u vody často více dní a potrpíte si za ty roky na pohodlí, neváhejte ani minutu a investujte do kvalitního rybářského lehátka, které se stane nepostradatelnou součástí vašeho vybavení.

 

Rybářské vychytávky, které vám zpříjemní pobyt u vody

     

Výrobce není radno podceňovat 

Když už víte, co přesně chcete, začněte vybírat. Nejprve se podívejte na nabídku řady výrobců a udělejte si svůj vlastní obrázek o jejich sortimentu. Nenechte se zlákat levnými nabídkami od neznámých výrobců a ani bezhlavě nekupujte křeslo od té nejznámější rybářské značky. Je to právě ona, která může dělat ty nejlepší navijáky na světě, ale křesla pro ni mohou být jen okrajovou záležitostí, ke které nepřikládá patřičnou váhu.

V našem sortimentu najdete výhradně prověřené křesla, stoličky a lehátka od výrobců, kteří jsou u tohoto typu rybářských potřeb garantovat kvalitu, dlouhou životnost a opravdové pohodlí, které v těchto produktech hledáte.

Nejste-li si i nadále jisti svým výběrem, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme – osobně, telefonicky či emailem. Rybářské potřeby MLsport.cz jsou tu pro vás.