Vyhledávání:

rozšířené

Košík

0 Kč

  1. Feeder

Provozovatel

Rybářské potřeby ML SPORT
Bohunická 67
61900 Brno

IČO: 87438879, DIČ: CZ7756182225

kontaktní formulář

 

Otevírací doba kamenné prodejny
po-pá 9-18hod
so 9-12hod

rybářské potřeby

 

Facebook

 

Platby a doprava


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Feeder a feederové vybavení

Všechno potřebné vybavení pro lov na feeder
Nejprodávanější
1 Feeder Bait senzor Naprostá revoluční novinka na 90.3 Kč >
2 Krmítko BASKET Feeder hranaté Krmítko BASKET Feeder hranatéS 20.0 Kč >
3 METHOD FEEDER Extra Carp Method feerové krmítka a formi 29.0 Kč >
4 Průjezd na tyčce 15cm 3ks Průjezd na olovo nebo krmítko 19.0 Kč >
5 Držák na chemické světlo F Držák na chemické světýlko pro 15.0 Kč >
Od: Do:
Třídit zboží dle:
Chytací peletky feeder - měkké Držák na chemické světlo F Feeder Bait senzor
Feeder Chytací peletky feeder - měkké Feeder Držák na chemické světlo F Feeder Feeder Bait senzor
Nové měkčené pelety, určené k nastražení přímo na háček, které si oblíbí především feedraři. Průměr cca 6-8mm. Držák na chemické světýlko pro upevnění na špičku prutu. V balení 2ks. Vyrobeno z fluo plastu. Naprostá revoluční novinka na trhu - světelný signalizátor záběru na feederovou špičku. Nově v balení i adaptér pro připevnění na silnou špičku sumcového prutu!
119.0 Kč (vč. DPH)
15.0 Kč (vč. DPH)
90.3 Kč (vč. DPH)

Feeder guma Falcon 5m Feederová guma S Sedačka Catchman
Feeder Feeder guma Falcon 5m Feeder Feederová guma S Feeder Sedačka Catchman
Čirá feederová guma za výhodnou cenu. Vynikajicí feederová guma ve třech nejžádanějších průměrech se skvělou nosností. jednoduchý sedák pro nenáročné plavačkáře, nebo feedraře.
65.0 Kč (vč. DPH)
80.0 Kč (vč. DPH)
1159.0 Kč (vč. DPH)

Zobrazit jako:
tabulkovékatalogové

Chytáme na feeder

Feeder je moderní rybolovnou technikou s položenou návnadou. Jeho základním principem je dopravení menšího množství krmení do těsné blízkosti nástrahy, podobně, jako když používáte boilie, nebo pelety. Nejčastěji se využívá při klasické kaprařině.

Rybolovná technika feeder získala svoje jméno podle drátěného krmítka, které se při lovu na feeder používá. Krmítko (feeder) se napěchuje krmením promíchaným s tekutým pojivem, a nahazuje se spolu s celou montáží. Krmení ve feederu, nasycené atraktory, přitahuje kapříky do blízkosti nástrahy, a zvyšuje pravděpodobnost záběru. Technicky vychází feeder z položené návnady, krmítko je u dna zatížené olůvkem. Zvláštní je ale celý zbytek výbavy, zejména feederový prut.

Jaká má feeder specifika

Největší rozdíl mezi feederem a klasickou položenou návnadou je v indikaci záběru, a tedy i v konstrukci prutu - to uvidíte na první pohled. Zatímco při položené často využíváme tak zvaná číhátka, neboli policajty, jejich funkci na feederovém prutu zastává velice jemná feederová špička, pro lepší viditelnost navíc nabarvená výraznou zářivou barvou.

Feederový prut je ve stojanu upevněn téměř svisle - téměř kolmo se zemí. Vlasec, který je u dna zatížený olůvkem, nebo i samotným feederem, je od špičky prutu úplně napnutý, a indikace záběru probíhá díky jemným záchvěvům zmíněné feedeerové špičky. Tyto barevné špičky se k feederovým prutům dodávají v několika tvrdostech, označených čísly. Výběr tvrdosti pak záleží na rybáři, jak silný je v místě proud, jak velký feeder nahazuje, a jak velkou očekává rybu - tomu se přizpůsobuje i další rybářské vybavení. Jemná feederová špička zaznamená svým pohybem i velice opatrné záběry zkušených ryb.

Jak bylo již naznačeno, feeder použijeme na stojatých, i na tekoucích vodách. Síla proudu ovlivňuje nejen výběr tuhosti feederové špičky, ale ve finále i úhel, pod kterým je prut upevněn v držáku. Kolmo postavené pruty vyhovují podmíkám tekoucí vody, protože je tak pod vodou relativně nejmenší část vlasce, a proud neovlivňuje indikaci záběru.

Na feeder chytíte nejen kapra

Feeder je rybolovnou technikou natolik univerzální, že s ním lze úspěšně chytat téměř všechny druhy ryb, žijící v ČR. Protože se ale jedná o metodu velice citlivou, přirozeně se využívá spíš k lovu menších a středních ryb. Pokud si chcete vyzkoušet feeder třeba na štiku, také máte možnost! Pro dravé a silné ryby nicméně využíváme spíš heavy feeder s hodně tuhou špičkou prutu. Pokud vám ale lov na dravou rybu pomocí položeného feederu přijde jako nudná věc, měli byste vyzkoušet přívlač.

Anketa