Vyhledávání:

rozšířené

Košík

0 Kč

  1. Rybářské navijáky

Provozovatel

Rybářské potřeby ML SPORT
Bohunická 67
61900 Brno

IČO: 87438879, DIČ: CZ7756182225

kontaktní formulář

 

Otevírací doba kamenné prodejny
po-pá 9-18hod
so 9-12hod

rybářské potřeby

 

Facebook

 

Platby a doprava


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Rybářské navijáky

Nabízíme rybářské navijáky pro všechny základní rybolovné metody a ke všem rybářským prutům (krom bičů :-)). Vzhledem k tomu, že se jedná o důležité rozhodování, určitě se nebojte zavolat na prodejnu, kde Vám v případě váhání pomůžeme s výběrem. Sami jsme velkou část našich navijáků testovali a studujeme, co se o nich kde píše. Jen tak Vám totiž můžeme vybrat pro náš e-shop skutečně to nejlepší. V našem rybářském kempu ve Španělsku navíc dostává většina vybavení opravdu zabrat a tak máme ke spoustě vybavení vskutku reálné informace.

!!!DOPRAVA NAD 1 500 KČ ZDARMA!!!
!!!PŘI NÁKUPU NAD 5 000 KČ SLEVA 10 %!!!

Nejprodávanější
1 Daiwa Exceler EA Daiwa EXCELER je celokovový un 1849.0 Kč >
2 Rybářský naviják SPRO Boxxer + vlasec zdarma Levný naviják pro nenáročné ry 262.0 Kč >
3 Tica CYBERNETIC GG 100 TICA CYBERNETIC Kovové tělo na 2790.0 Kč >
4 Daiwa Caldia Nový model Caldie, opět určený 5199.0 Kč >
5 SPRO Necton LCS Necton s baitrunnerem! Osvědče 729.0 Kč >
Od: Do:
Třídit zboží dle:
Baitrunner SHIMANO DL FB Baitrunner SHIMANO ST FB Black Cat Battle Cat SPIN FD
Rybářské navijáky Baitrunner SHIMANO DL FB Rybářské navijáky Baitrunner SHIMANO ST FB Rybářské navijáky Black Cat Battle Cat SPIN FD

Dokonalý baitrunner se za studena kovanou cívkou.

 

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

Rybářské navijáky s volnoběžkou BAITRUNNEREM dala celému světu právě firma SHIMANO a stále zdokonalované modely dodnes...

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

NOVINKA 2017. Luxusní naviják pro sumcovou přívlač. Materiálově a designově se jedná o naprostou špičku, což je patrné na první pohled.

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

od 2781.0 Kč (vč. DPH)
od 1915.0 Kč (vč. DPH)
od 6517.0 Kč (vč. DPH)
Vaše cena po přihlášení: 6191.1 Kč (vč. DPH)

Black Cat BC2 301 LH Black Cat Extreme 495SFD Black Cat Shadow Spin
Rybářské navijáky Black Cat BC2 301 LH Rybářské navijáky Black Cat Extreme 495SFD Rybářské navijáky Black Cat Shadow Spin
Baitcastový multík určený pro lov sumců.

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

Novinka od Black Catu vycházející z navijáku FIN-NOR OFFSHORE 95.

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

Black Cat představuje pro aktivní rybáře přívlačový naviják, který splňuje veškeré Vaše požadavky. Naviják je stavěn tak, aby Vám vydržel navždy, a je speciálně vybaven na používání šňůr.

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

6022.0 Kč (vč. DPH)
5393.0 Kč (vč. DPH)
od 3499.0 Kč (vč. DPH)

Browning Black Viper FD Corboss 640LLC Daiwa Ballistic EX H
Rybářské navijáky Browning Black Viper FD Rybářské navijáky Corboss 640LLC Rybářské navijáky Daiwa Ballistic EX H
Z dlouholetých zkušeností feeder týmu Browning vzešel tento speciál, určený především pro dlouhé hody. Konstrukčně velmi robustní (brzdná síla 6kg !!!) Multiplikátor se spodním uchycením, pákovou brzdou a počítadlem šňůry. Konstruován jako multiplikátor, ale upevněn pod prutem jako smekací naviják, není potřeba žádný speciální prut.

Cena položky je konečná a nevztahují se na ni ŽÁDNÉ další slevy!

Zbrusu nový rybářský naviják Balistic EX H určený pro všechny náročné rybáře.

4447.0 Kč (vč. DPH)
Vaše cena po přihlášení: 4313.6 Kč (vč. DPH)
4399.0 Kč (vč. DPH)
od 5399.0 Kč (vč. DPH)

Daiwa BG 3000 Daiwa BG 4000 Daiwa BG 8000
Rybářské navijáky Daiwa BG 3000 Rybářské navijáky Daiwa BG 4000 Rybářské navijáky Daiwa BG 8000
Nová Daiwa BG kombinuje nejvyšší odolnost spolu se silou při navíjení a s hedvábně hladkým chodem. Celokovové tělo navijáku! Převody Digigear!
Nová Daiwa BG kombinuje nejvyšší odolnost spolu se silou při navíjení a s hedvábně hladkým chodem. Celokovové tělo navijáku! Převody Digigear!
Nová Daiwa BG kombinuje nejvyšší odolnost spolu se silou při navíjení a s hedvábně hladkým chodem. Celokovové tělo navijáku! Převody Digigear!
4278.0 Kč (vč. DPH)
4278.0 Kč (vč. DPH)
4629.0 Kč (vč. DPH)

Zobrazit jako:
tabulkovékatalogové

Rybářské navijáky

Podle rybolovné metody, použitého rybářského prutu a někdy také podle osobních preferencí volíme konkrétní rybářské navijáky k prutům přesně na míru. V naší nabídce najdete navijáky tříděné přehledně do těchto skupin:

  • rybářské navijáky se zadní brzdou
  • rybářské navikáky s přední brzdou
  • rybářské navijáky s bojovou brzdou
  • baitrunnery (volnoběžky)
  • multiplikátory

Každý z uvedených rybářských navijáků má svoje specifika:

Rybářské navijáky se zadní brzdou

Pokud jde o volbu rybářského navijáku s přední nebo zadní brzdou, je to, zdůrazňujeme, pouze otázka osobního vkusu. Nám se obecně zdá být brždění na přední straně navijáku pohodlnější vzhledem k možnosti přibrzdit si cívku přímo holou rukou, ale jsou tu celé generace rybářů, které jsou zvyklé na brzdu vzadu a nehodnají na tom nic měnit. Rybářské navijáky se zadní brzdou často najdete v kombinaci s níže uvedenou bojovou brzdou - potom je umístění brzdy vzadu naprosto logické, přece jen máme jen dvě ruce...

Rybářské navijáky s přední brzdou

Brzda vpředu má kromě už uvedené výhody, kdy s rukou na ovládání brzdy můžeme velice snadno přechytit na cívku a nouzově si přibrzdit prsty,  ještě jednu velkou konstrukční výhodu - celkově je v cívce navijáku pro brzdu více místa, lépe je vyřešené brzdné obložení a k brždění dochází na větší ploše. Tím jsou navijáky s přední brzdou citlivější při ovládání, a to i v případě hodně dotažené brzdy, který se nekousne ani v extrému. Uložení brzného segmentu vepředu usnadňuje čištění, ale i zanášení špínou.

Rybářské navijáky s bojovou brzdou

V případě, kdy se při zdolávání tak říkajíc rychle obrací karta, to znamená, že se ryba opakovaně snaží utéct a je potřeba ji razantně přibrzdit a pak zase povolit, běžná přední nebo zadní brzda neumožňuje v rychlosti změnit sílu brždění dostatečně rychle. Může tak dojít k utržení montáže nebo kmenového vlasce, nebo naopak k zamotání vlasce do větví u dna, dokonce k zamotání vlasce přímo na cívce - když nám s nezabržděným navijákem kořist rychle cukne a uplave několik metrů. Rybářské navijáky s bojovou brzdou umožňují palcem jedné ruky rychle změnit intenzitu brždění v obou směrech o desítky procent a díky tomu si v klidu užijete samotný zápas bez strachu o svoje vybavení.

Rybářské navijáky s brzdou typu baitrunner

Pokud líčíte na kaprovité ryby s položenou návnadou, nebo třeba na feeder, většinou nahodíte dva a více prutů a uložíte je do stojanu. Naviják musí být pořádně odbržděný, protože některé ryby berou za nástrahu hodně agresivně a dávají se okamžitě na útěk. Pokud nechcete prutům dávat sbohem, musíte mít na navijáku odbržděno. Pár vteřin po záběru nicméně držíte prut v rukou a potřebujete brzdit. Rybářské navijáky se dvěma nezávislými brzdami, čili baitrunner, právě toto umožňují. Volnoběžka nechá cívku odvíjet vlasec bez odporu, ale po jejím vypnutí se aktivuje naplno normální brzda v nastavení, které máte předem vypočítané.

Anketa