Články o produktech

Představujeme vám 3 revíry

lov kaprů

Prozkoumejte s námi 3 ryvíry, které jsme navštívili a dostaly od nás palec nahoru. Nechejte se inspirovat k odpočinku na rybách.

 

 

Lov kaprů ze slepého ramene

lov kaprů

Přečtěte si report z víkendového lovu kaprů na řece Dyji. Třeba pochytíte několik rad okolo krmení a dalších drobností, které ovlivní váš úspěch.

 

 

 

Vybíráme vybavení pro lov sumců

Vyberte takové vybavení pro lov sumců, které vám vydrží roky a nesáhnete vedle. Detailně radíme, na základě mnohaletých zkušeností, jaké vybavení vybrat.

 

 

 

Vybíráme pletené šňůry

Bez pletené šňůry se dnes již neobejde žádný rybář. Pokud v pletenkách tápete, pokusíme se vám problematiky výběru vhodné šňůry přiblížit.

 

 

 

Vybíráme kaprové pruty

Vzhledem k množícím se dotazům jsme pro Vás připravili přehledný návod pro výběr kaprového prutu. Jedná se především o to, jak převést libry na kilogramy, abyste mohli zjistit, jaké je maximální možné zatížení, aby nedošlo k ohnutí do pravého úhlu.

 

Opomíjená olověná šňůrka

Olověné šňůrkyŠikovná věcička, kterou oceníte na hodně prochytaných vodách, a pomůcka, bez které se neobejdete, pokud se chystáte přelstít staršího mazaného kapra, se nazývá olověná šňůrka nebo olověnka. Tato mnohdy nedoceněná drobnost často stojí mezi úlovkem trofejího šupináče a bezcílným rozpouštěním boilií na dně řeky. Pokud na hodně prochytané vodě najednou uvidíte někoho tahat z vody prohnaného kapřího veterána, dobře si prohlédněte, z čeho má ten šťastný člověk vyrobený návazec.

 

Technologie a patenty navijáků Daiwa

Technologie a patenty navijáků DaiwaDaiwa nabízí celou řadu kvalitních navijáků v cenové relaci od 1000,- (Sweepfair) až téměř 40 000,-Kč (Saltiga). U všech modelů naleznete na eshopech a v katalozích uvedeno, že daný naviják má ZAION, MAG SEALED, ABS, AIR BAIL a celou řadu dalších. Víte však co jednotlivé patenty a technologie znamenají? Pokud ne, níže naleznete stručný slovník pojmů k těmto Daiwa patentům.

 

Vyberte si správný stojan na pruty

stojany na prutyNěkteré rybářské metody vyžadují neustálou kontrolu nástrahy pomocí prutu, u jiných si naopak rádi sedneme a v klidu odložíme prut (nebo pruty) do stojanu. O tom, jak si pro svoji metodu (ale i svá oblíbená místa u vody) vybrat optimální stojan, je tento článek.

 

Firesteel - sirky nechte doma

firesteel moraFiresteel je malý kousek hořčíkové oceli určený k rozdělávání ohně. Ve své výbavě ho mají všichni dobrodruzi světa počínaje speciálními složkami armády a konče trempíky od Sázavy. Ptáte se, proč používat firesteel, když můžete mít stejně tak dobře v kapse malý plynový zapalovač? Protože je to neskonale větší zábava, čili něco, kvůli čemu opouštíme pohodlí domova a míříme do nehostinné přírody.

 

Na často prochytávaných vodách použij JOKERA

Na často prochytávaných vodách použij JOKERAKraťoučký report z testu gumové nástrahy Joker od firmy Quantum. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, jste pozadu a je třeba to napravit, protože to opravdu stojí za to!

 

Boloňky nejsou jen pro závodníky

Boloňky nejsou jen pro závodníkyStředověké italské město Boloňa proslulo řadou různých věcí, ale rybáři ji budou znát především jako kolébku speciálních rybářských prutů, tak zvaných Bolognese, česky Bolněk. Při vyslovení slova 'bolognese' se sice první dere do úst chuť proslavené italské omáčky na těstoviny, ale o té dnes mimořádně řeč nebude - skutečně se budeme věnovat rybářským prutům. A to ne jen tak ledajakým!

 

Hurá na dírky!

Hurá na dírky!Před týdnem ještě počasí na krátký rukáv, ale za měsíc už bude Advent v plném proudu, manželky se budou strkat v přeplněných marketech a podle některých meteorologů bude zima jako bič. V průběhu zimy se můžeme pustit do údržby rybářského nádobíčka, ale ani v případě třeskutých mrazů nemusíme zůstat doma. Existuje totiž zimní rybolov na dírkách, kde není nouze o pěkný úlovek, šálek horkého nápoje s přáteli a spoustu srandy. Co je k tomu potřeba a jak se zařídit, nastíní Petr Bednařík z prodejny ML SPORT v Brně.

 

Vlastní živá / mrtvá návnada a kombinovaná technika lovu dravců

Vlastní živá / mrtvá návnada a kombinovaná technika lovu dravcůChytání dravých ryb přívlačí mnozí označují za vrchol rybářského umění. Ať tak či tak, jedná se o fyzicky náročnou metodu, kde není nouze o dramatické momenty – což je přesně to, co k ní spoustu rybářů napevno přivazuje. Pro řadu dalších jsou ale zvýšená námaha, nebo například nutnost pořízení speciální výbavy překážkou. Uchylují se tedy k metodě s položenou návnadou a mrtvou nástražní rybkou. V našem dnešním článku si popíšeme, jak tuto poměrně nudnou metodu trochu oživit a dosáhnout překvapivých výsledků..

 

Význam PVA v rybaření

PVA materiálPVA je ve vodě rozpustný ekologický materiál s širokým uplatněním v lovu ryb. Slouží k navlékání pelet a boilií, vytvoření pevnějších válečků z krmení, které se rozpustí až na požadovaném místě a k usnadnění dalekých náhozů. Velmi je vyhledáván kapráři, ale pomůže i vlečkářům.

 

Novinky v lovu kaprů - efektivita i lepší vztah k rybám

echolotTechnický vývoj a pokrok v technologiích se naplno projevuje i v rybaření. Nová doba přináší mnohem výkonnější rybářské pruty, přinesla třeba i dnes velice populární boilie, bezpečnější a lepší pomůcky, jako jsou podběráky, kleště a prostředky k vyproštění háčku, plovoucí podložky pro práci s rybou přímo na hladině, nebo třeba elektroniku, jako jsou sonary a GPS. Výraznou zěnou také prošlo samotné chování rybářů, kteří jsou zodpovědnější k zachování rybího života a zdraví.